Değerli Meslektaşlarım,

Değerli Meslektaşlarım,

28-30 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz ve mesleğimiz için her zaman büyük önem arz etmiş olan çatı örgütümüzün 42. Büyük Kongresinin mesleğimiz ve halk sağlığı için hayırlı olmasını dilerim. Öncelikle geçtiğimiz iki yıllık süre zarfında birliğimizin organlarında, komisyonlarında ve kurullarında görev alan tüm meslektaşlarıma ve birliğimizin kıymetli emekçilerine teşekkür ederim.

Büyük kongreler iki yıllık çalışmaların değerlendirildiği, sonraki döneme ışık tutmak amacıyla tecrübelerin ortaklaştığı, mesleğin gelecek yıllarının planlandığı yerlerdir. 900 kişinin üzerinde gerçekleşen katılım oranı meslektaşlarımızın örgüt bilincinin ne kadar üst düzey olduğunun göstergesidir. Örgütlülük, gelişmiş toplumların en temel özelliklerindendir ve eczacılık, ülkemizin en örgütlü yapısına sahip mesleklerinden biridir.

Kongrenin akabinde 01.12.2019 tarihinde birliğimizin organlarının seçimini gerçekleştirdik. İki listenin mesleğini daha ileri taşıma amacıyla çıktığı bu yarışta Meslek için Birlik grubu seçildi. Bu seçim sonucunun kazanan veya kaybeden diye ifade edilmesi mümkün değildir. Çünkü büyük kongrelerimizde sadece tek kazanan olur, o da "Eczacılık Mesleği". Sandıklar sayılıp sonuç belirlendikten sonra 54 odanın tek yürek, tek bilek olarak meslek için çabalayacağından hiç şüphem yoktur. Bu anlamda demokrasiye olan katkılarından dolayı tüm aday olan meslektaşlarıma teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

Önümüzde mesleğimizi ve meslektaşlarımızı bekleyen bir çok sorun bulunmaktadır. Bu sorunlar ile etkin mücadele etmek için geniş katılımlı, demokratik bir yönetim anlayışı şarttır. Köklü demokratik kültüre sahip birliğimizin, mesleğimizi bu zor günlerden çıkarabilecek alt yapıya sahip olduğuna olan inancımla, önümüzdeki dönemde görev alacak tüm meslektaşlarımıza başarılar diler, oda olarak üzerimize düşen tüm görevleri layıkıyla yerine getirmek için en üst düzey çabayı sarf edeceğimizi belirtmek isterim.

Ecz. H. Fikret BARANSEL

Van Bitlis Hakkari Eczacı Odası

Yönetim Kurulu Başkanı